Huawei prezanton tabletin e ri - Android

Get it on Google Play

Huawei prezanton tabletin e ri - Android

Ne kemi parë vetëm zgjidhje për kamerat me prerje në ekrane deri më tani në telefona, dhe Huawei ka vendosur që tani ta zbatojë këtë model në tabletin e tij të fundit MatePad Pro gjithashtu.

Bëhet fjalë për një pajisje tablet premium që ka karakteristikat për të konkurruar me iPad Pro dhe Samsung Galaxy Tab S6 në treg, transmeton lajmi.net.

MatePad Pro ka një panel AMOLED 10.8 inç, me rezolucion 2560 x 1600p me raport 16:10.

Huawei thekson se kornizat janë vetëm 4.9 milimetra të hollë, gjë që kontribuon në ofrimin e një raporti prej 90% ekran ndaj trupit. Një sensor selfie 8MP është vendosur në folenë e kamerës. Një sistem me katër mikrofona është gjithashtu i pranishëm.

Tableta drejton chipset Kirin 990, e kombinuar me 6 GB / 8 GB RAM dhe 128 GB / 256 GB depo. Pajisja do të jetë e disponueshme në variante Wi-Fi dhe LTE. Në anën e pasme është një aparat fotografik 13 MP.

Kur bëhet fjalë për mbështetjen e softuerit, Android 10 është në dispozicion me ndërfaqen EMUI 10.

MatePad Pro gjithashtu ka një modalitet laptop, i cili lejon ndërfaqen tradicionale të PC dhe funksionalitetin me shumë dritare.

Bateria është 7250mAh dhe mbështet mbushjen super të shpejtë Huawei 40W, mbushje pa tela 15W dhe mbushje pa tela 7.5W. Një laps shkrimi M-Pen është gjithashtu në dispozicion për ndër veprim dhe vizatim më të saktë.

Tableti Huawei MatePad Pro do të jetë i disponueshëm në ngjyrat bardhë, zi, jeshil dhe portokall, duke filluar me çmim prej rreth 470 dollarë për modelin Wi-Fi 6 GB / 128 GB, ndërsa variantet LTE do të kushtojnë rreth 540 dollarë për 6GB/128GB dhe rreth 640 dollarë për modelin 8 GB/256GB.

Tableti do të jetë i disponueshëm më 12 dhjetor. /Lajmi.net/

25/11/2019 05:37 PM